تبلیغات
دنیای فیزیك از دریچه پارس فیزیک

درد دل انجمن ها با رئیس پیام نور استان
بسیاردرد می کشم و راه چاره نیست

یارب تحملی که توانم تمام شد...!


انجمن فیزیك سال 89 با هزار امید و آرزو و انگیزه تشكیل شد.همه بچه های فیزیك امیدوار بودند كه میتوانند یك سری از مشكلات آموزشی و درسی شان را از طریق انجمن حل كنند.امیدوار بودیم كه با امكاناتی كه در اختیار انجمن ها می گذارند می توانیم خیلی كارها انجام دهیم... ولی ...

از همان ابتدای تشكیل انجمن با كمك اعضای اصلی توانستیم گروه نجوم دانشگاه را تشكیل دهیم كه كلاسهای آن با استقبال خیلی از دانشجویان همراه شد.پس از آن تصمیم گرفتیم به پاس این استقبال عمومی چند جلسه رصد برگزار كنیم كه موفق به این كار شدیم.برگزاری كلاسها و چند جلسه رصد (با حداقل همكاری مسئولین) دانشگاه كار ساده ای نبود.

امیدوار بودیم كه رفته رفته مشكلات حل خواهد شد و میتوانیم به راحتی كارهایمان را انجام دهیم چون فكر می كردیم همه دانمشگاه ها بعلاوه دانشگاه ما از كارهای علمی استقبال می كنند ولی آنچه كه دیدیم دقیقا چیزی خلاف این مهم بود.


در ترم های اخیر نه تنها بر امكانات در دسترس انجمن ها افزوده نشده بلكه با كاهش برخی از این امكانات ( همانند بورد اختصاصی هر انجمن كه حتی عمرشان یك هفته نشد) فعالیت برخی از انجمن ها كاملا راكد شده و اعضای آنها دیگر انگیزه و تمایلی برای ادامه كار  ندارند.تا جایی كه ما خبر داریم هم اكنون هیچ انجمنی ( جز انجمن فیزیك و رباتیك ) فعالیتی ندارد چرا كه از مساعدت مسئولین مربوطه ناامیدند.حتی فعالیت انجمن فیزیك نیز فقط به وبلاگ تخصصی اش محدود شده است.
این سوال مطرح است كه :
اگر در دانشگاه پیام نور  وجود انجمن ها تعریف می شوند چرا با عدم همكاری با آنان، عملا باعث انحلال آنها می شوند؟


پس از گذشت تقریبا یكسال و نیم از عمر انجمن فیزیك و با تحمل همه سختی ها و پشت سر نهادن موانع مختلف ، اعضای اصلی و افتخاری انجمن اصلا دوست ندارند كه انجمن منحل شود. به همین دلیل جناب آقای قلی پور دبیر محترم انجمن فیزیك تصمیم گرفتند  كه با همكاری سایر انجمن ها جلسه ای را با آقای علیزاده رئیس پیام نور كل استان ترتیب ببینند.
با تلاش هایی كه  ایشان قبل از نوروز داشتند توانستند جلسه ای را روز 19 فروردین برگزار كنند.این جلسه (كه حدود 60 درصد از حاضرین ، اعضای انجمن فیزیك بودند)  ساعت 13:15 دقیقه آغاز گردید و تا حدود ساعت 14 به طول انجامید كه طی آن دانشجویان به ارائه مشكلات انجمن ها پرداختند.
از جمله مهم ترین مشكلات نبود بودجه برای فعالیت های علمی بود كه پاسخ ایشان به این مشكل بسیار امیدوار كننده بود.ایشان قول دادند كه اگر انجمن ها برای فعالیت های خود برنامه و طرح داشته باشند به راحتی بودجه در اختیار آنها قرار خواهد گرفت...باز هم امیدواریم...
یكی دیگر از جمله هزارن مشكل انجمن ها ، نبود مكان خاص برای مراجعه و ارتباط دانشجویان با انجمن ها بود كه قرار شد تا هفته آینده در اختیار دبیران انجمن ها قرا گیرد.


نبود آزمایشگاه های مجهز از دیگر كمبود های دانشگاه معرفی شد كه آقای علیزاده از كامل كردن تعداد آزمایشگاه ها و همچنین تجهیزات آنها طی  ترم های آینده خبر داد.
در كل قابل ذكر است كه جلسه مذكور جلسه ای پربار بود ولی باز هم امیدواریم كه همانند سایر جلسات مسئولین مركز خرم آباد قول هایی كه داده شد فراموش نشود انشاء الله.


انجمن فیزیك پیام نور خرم آباد                               parsphysics@yahoo.com
ادامه مطلب...